Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Przepisy>

Wielkopolska świętuje

Obrazek

Początek grudnia to czas rocznych podsumowań i świątecznych przygotowań, które w Wielkopolsce ruszyły pełną parą.

Ewelina Cisłak5 grudnia 2014, 16:01

Wielkopolska Izba Rolnicza każdego roku organizuje dla swoich delegatek i aktywnych społeczniczek przedświąteczne spotkanie. W tym roku odbyło się ono w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Panie uczestniczyły w konkursie na najlepszy domowy piernik oraz wysłuchały wykładu na temat bożonarodzeniowych tradycji. 

Spośród kilkunastu pierników trudnio było wybrać ten najlepszy. Dletego właśnie jury w składzie: Piotr Walkowski (prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej) oraz Danuta Lebioda (m. in. przewodnicząca Rady do Spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich) postanowiło wszystkim wypiekom nadać wyróżnienia, a autorkom przepisów i wykonania wręczyć nagrody. Wśród nich m. in. białe zastawy stołowe. 
Atrakcją spotkania były warsztaty wikliniarstwa, podczas których Wielkopolanki plotły wieńce. To one znajdą się na świątecznych wielkopolskich stołach uczestniczek spotkania. 

Już w najbliższy wtorek (9.12.2014) w rubryce "Strefa kobiet" zamieszczony zostanie pierwszy przepis na pierniczki trwałe autorstwa pani Jolanty Nawrot. W kolejnych dniach, kolejne przepisy.
ec1 z 3
warsztaty wikliniarstwa

warsztaty wikliniarstwa

2 z 3
warsztaty wikliniarstwa

warsztaty wikliniarstwa

3 z 3
warsztaty wikliniarstwa

warsztaty wikliniarstwa

Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)