Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Ile mocy ma nasz Ursus 1204 De Luxe? Test na hamowni

Nim zaczniemy rozbierać naszego Ursusa w przysłowiowy drobny mak, postanowiliśmy sprawdzić, jaką moc oferuje ciągnik przed remontem.

Paweł Twardowski11 maja 2020, 19:00
Traktor nim trafił na warsztat został poddany próbie mocy na hamowni. Chcieliśmy sprawdzić jaki duch drzemie w silniku naszej dwunastki nim poddamy go remontowi. Poprzedni właściciel, przed sprzedażą wymieniał tuleje cylindrowe i zapewniał, że pozostałe podzespoły silnika, takie jak głowica, wał i pompa wtryskowa są dobrej kondycji.

Po próbie na hamowni okazało się, że Ursus generuje moc na WOM wynoszącą 93 KM, zamiast 106 KM deklarowanych przez producenta.

Zastanawiający jest także kształt wykresu charakterystyki mocy zewnętrznej, który daleki jest od ideału i nie trzeba być doświadczonym mechanikiem by stwierdzić, że coś jest nie tak. Skąd zatem aż tak spora różnica mocy? Niesprawne sprzęgło WOM, zapchany układ paliwowy czy może niedrożny filtr powietrza?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź już teraz zachęcam Was do oglądania kolejnych odcinków z remontu naszego Ursusa. Dla wnikliwej analizy kondycji silnika naszego Ursusa wykonaliśmy próbę sprężania dla poszczególnych cylindrów, o czym kolejnym filmie.

Wszelkie informacje o konkursie znajdziecie na stronie www.topagrar.pl, w zakładce Ursus.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)