Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Mierzymy poziom hałasu w kabinie Ursusa 1204 de luxe. Nasz ciągnik zobaczysz na Agro Show 2021 w Bednarach!

Nasza przygoda z renowacją Ursusa dobiegła końca. Nim jednak oficjalnie przekażemy ciągnik nowemu właścicielowi, pozostało nam jeszcze sprawdzić poziom hałasu w kabinie po jej odbudowie. W tym celu nasz ciągnik, już po raz ostatni trafił do Koźmina Wlkp. do firmy Naglak. Tam po zainstalowaniu specjalistycznego sprzętu do pomiaru poziomu hałasu mogliśmy rozpocząć test.

Paweł Twardowski22 września 2021, 20:00
Wierni widzowie pamiętają zapewne, jak wyglądała kabina po niemal 40 latach eksploatacji ciągnika. Trudno mówić o komfortowych warunkach pracy, kiedy doskwiera nadmierny hałas, a tak było przed remontem. Zanim ciągnik trafił na warsztat sprawdziliśmy poziom hałasu. Wynik ponad 89 dB, to naprawdę sporo. Hałas w kabinie powoduje szybkie zmęczenie, o komforcie nie wspominając.

Dlatego specjaliści z firmy Naglak zajęli się wygłuszeniem wnętrza. Na wszystkie metalowe elementy kabiny, takie jak np. błotniki trafiła specjalne mata wygłuszająca. Dodatkowo detale te zostały obite tapicerką, a na podłodze zastosowano 18-mm warstwę tłumiącą hałas. Wyciszono także przedni kokpit, przez co do wnętrza nie dociera warkot silnika.

Sam byłem ciekaw, jaki będzie wynik pomiaru. Podczas pierwszych jazd testowych miałem wrażenie, że w kabinie jest zdecydowanie ciszej, bez trudy można rozmawiać przez telefon.

I nic dziwnego, gdyż po remoncie poziom hałasu w kabinie spadł do 84 dB. 

Choć nasz konkurs już się zakończył, to dla wszystkich fanów, którzy wiernie śledzili postępy prac mam małą niespodziankę. Już 24 września rozpoczynają się w Bednarach targi Agro Show, gdzie na naszym stoisku B234 będzie prezentowany odnowiony traktor. Warto sprawdzić samemu efekt wielomiesięcznej pracy nad odbudową Ursusa. Będzie to także doskonała okazja do porozmawiania o ciągnikach, naprawach, wymiany doświadczeń. 

Zapraszam serdecznie!

Paweł Twardowski


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)