Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Nasz konkursowy Ursus został oficjalnie przekazany! Bogusław Poleszak szczęśliwym zwycięzcą!

Nasz konkurs „Wygraj odpicowanego Ursusa” rozstrzygnięty! Wyremontowanym i odrestaurowanym traktorem będzie się cieszyć Bogusław Poleszak z Urszulina (woj. lubelskie). Gratulujemy! 

Karol Bujoczek25 sierpnia 2021, 12:57
– Nie mogłem wprost uwierzyć, zabrakło mi słów, kiedy odebrałem telefon z informacją o wygranej. Mój pierwszy konkurs w życiu, w którym wziąłem udział i tu taka nagroda – z nieskrywaną radością mówił Bogusław Poleszak, kiedy zadzwoniliśmy po posiedzeniu komisji konkursowej. Na oficjalne przekazanie ciągnika przyjechał do Poznania z synem Grzegorzem oraz córką Kingą, uczennicą liceum. Rodzina Poleszaków gospodaruje w Urszulinie, gm. Bychawa na 55 ha wraz z dzierżawami.

Od wielu lat gospodarstwo specjalizuje się w produkcji mleka od 22 krów. Bydło utrzymywane jest w tradycyjnej oborze uwięziowej, gdzie trudno jest zmechanizować prace, dlatego też obsługa stada absorbuje sporo czasu i siły. – Pasze trzeba dowozić ręcznie, doimy dojarkami konwiowymi, co jest bardzo pracochłonne – wyjaśnia rolnik. Gospodaruje na dobrych glebach, ma nawet trochę ziemi I klasy. Pszenica, rzepak, kukurydza i buraki plonują wiernie i dobrze, choć pogoda i na dobrych glebach może pokrzyżować plony i jakość. W tym roku z powodu deszczu pszenica planowana do młyna już nie złapała parametrów.


Smykałka mechanika


Bogusław Poleszak sam jest zapalonym mechanikiem i sam podejmuje się ambitnych remontów. Z zainteresowaniem śledził postęp prac w naszym konkursie i wiele napotkanych problemów, które rozwiązywaliśmy po drodze, nie jest mu obce. Tym bardziej jest pod wrażeniem traktora, który stał się jego własnością w konkursie. 

– To piękny, wyjątkowy i jedyny okaz w Polsce. Cacko – podziwia Poleszak. – A już jak się wsiądzie do tej nowoczesnej kabiny na wypasionym siedzeniu to aż nie chce się wychodzić – mówi podekscytowany. 

Przekazując symboliczny kluczyk, gratulowaliśmy i życzyliśmy panu Bogusławowi, by traktor służył jak najlepiej i jak najdłużej. To naprawdę koneserski egzemplarz. Dzięki uprzejmości nowego właściciela będziemy mogli pokazać wszystkim zainteresowanym nasz – już nie nasz – odrestaurowany traktor Ursus 1204 de luxe na naszym stoisku na wystawie Agro Show w Bednarach. Mamy nadzieję, że będziemy mogli się spotkać w licznym gronie. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcam do obejrzenia filmu z oficjalnego przekazania naszego konkursowego Ursusa!


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Bujoczek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)