Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Remont Ursusa 1204 de luxe: Czy Ursus przejdzie przegląd? Docieranie! Ostatnia szansa na zgłoszenia!

Nadszedł czas by nasz ciągnik poddać wnikliwej ocenie na stacji diagnostycznej. Po udanej kontroli rozpoczynamy docieranie!

Paweł Twardowski29 maja 2021, 08:00
Prace nad ciągnikiem trwają niemal nieustannie. Cały czas dopieszczamy jednak detale, tak by nasz ciągnik był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i unikatowy. Po położeniu nowej instalacji elektrycznej, wyregulowaniu hamulców przyszedł czas by udać się na stację diagnostyczną.

Przed wyjazdem wyposażyłem oczywiście ciągnik w niezbędne detale, takie jak gaśnica, trójkąt i apteczka, po czym mogłem ruszać w pierwszą dłuższą podróż naszym Ursusem.

Ciągnik przegląd techniczny przeszedł bez problemów, dlatego mogliśmy w pełni rozpocząć proces docierania. 

Przypominam, że prócz silnika wyremontowaliśmy także przekładnię, tylny i przedni most, podnośnik hydrauliczny i wiele innych podzespołów, a to wymaga starannego procesu docierania. Dlatego ciągnik najpierw wykorzystujemy jedynie podczas jazdy bez obciążenia, nie przekraczając 1500 obr./min silnika. Przynajmniej w pierwszych godzinach pracy jednostki napędowej. Podczas pierwszych 50 godzin pracy ciągnika sprawdzimy także funkcjonowanie wszystkich podzespołów, tak by Ursus po przekazaniu zwycięzcy był gotowy do najcięższych wyzwań.

Proces docierania rozpoczął Redaktor Naczelny Karol Bujoczek. Walory ciągnika po remoncie sprawdził także mój redakcyjny kolega Dawid Konieczka, specjalista techniki rolniczej i praktyk. 

Jazda ciągnikiem to prawdziwa frajda i niezapomniane doznania, zwłaszcza jeśli ktoś, tak jak ja jest fanem ciężkiej serii Ursusa. W dźwięku silnika naszej szóstki można się zakochać.

Udane jazdy testowe uczciliśmy lampką szampana, oczywiście jedną-przecież trzeba było jakoś wrócić Ursusem do domu :). 

Przypominam, że konkurs trwa do końca maja, więc macie jeszcze czas by wysłać zgłoszenie do naszego konkursu, a kto wie, przy odrobinie szczęścia ten przepiękny ciągnik może być Twój.Szczegóły oczywiście na stronie internetowej https://konkurs.topagrar.pl.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)