Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Remont Ursusa 1204 de luxe: Montujemy skrzynie pośrednią

Po silniku przyszła kolej na montaż skrzyni pośredniej i zainstalowanie nowych pomp hydraulicznych.

Paweł Twardowski19 sierpnia 2020, 19:00
Po zmontowaniu i uruchomieniu silnika przyszła kolej na skrzynię pośrednią. Jednak wcześniej odwiozłem silnik do zakładu naprawczego pomp wtryskowych. Jak wiecie z poprzednich nagrań, motor choć zapalił bez problemu i nie dymił, bardzo nie równo pracował, falując obrotami. Ja podejrzewałem regulator obrotów i moją tezę potwierdzili specjaliści. Mam nadzieję, że w kolejnym odcinku będę mógł zaprezentować równą pracę naszego silnika.

Skrzynia pośrednia przed montażem, a dokładniej jej korpus musiał zostać wymieniony. Powodem jest zastosowane w naszym ciągniku nowe, 4-łapkowe sprzęgło pochodzące z modeli 1634. W starszych typach odlewu nowsze sprzęgło się po prostu nie mieści. Oczywiście w trosce o budżet remontu nie decydowałem się na zakup nowego odlewu skrzyni pośredniej, tylko kupiłem używany.

Następnie mogłem zająć się wymianą wszystkich niezbędnych detali. Po demontażu głównej pompy hydraulicznej okazało się, że układ napędowy jest w kiepskim stanie, więc ten element wymieniłem na nowy. Zamontowałem także nową mikropompkę.

Powymieniałem także wszystkie łożyska oraz uszczelnienia.

Po złożeniu kompletnych napędów zainstalowałem w naszym Ursusie nową pompę hydrauliczną o zwiększonej wydajności. Montując nowy podzespół należy pamiętać by zalać wnętrze pompy świeżym olejem i wykonać kilka obrotów. Dotyczy to także mikropompki.

Czekam natomiast za dostawą pompy wspomagania, ponieważ po zgłębieniu tematu okazało się, że można zamontować również wydajniejszą jednostkę zasilającą układ kierowniczy.

W kolejnym odcinku zajmę się montażem skrzyni biegów i reduktora.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)