Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Remont Ursusa 1204 de luxe: Pierwsza jazda. Rozpoczynamy docieranie

Po wielu miesiącach wytężonej pracy przyszedł moment, by dokonać pierwszych jazd próbnych naszym Ursusem.

Paweł Twardowski26 maja 2021, 09:00
Nasz ciągnik jest na etapie prac wykończeniowych, dopieszczamy ostatnie detale. Po przetransportowaniu ciągnika do firmy Agromarket Jaryszki pozostał nam do odbudowania m.in. układ pneumatyczny, montaż fotela, ale przede wszystkim położenie instalacji elektrycznej. 

O ile kabina ma już rozprowadzone wszystkie wiązki, o co zadbali specjaliści z firmy Naglak, o tyle na pozostałej części ciągnika trzeba poprowadzić wszystkie kable. Celowo nie decydujemy się na oferowane w handlu gotowe wiązki i wszystkie przewody wykonaliśmy samodzielnie. Wykorzystujemy do tego kable o ponadstandardowym przekroju, więc przyszły właściciel nie powinien mieć kłopotów z układem elektrycznym, co było często zmorą tych ciągników. Oczywiście, wszystkie końcówki są lutowane, zgodnie ze sztuką. 

Instalacja elektryczna będzie także zmodernizowana. Przypominam, że zastosowałem elektryczny rozdzielacz włączający przedni napęd, co pozwala na skorelowanie go z układem hamulcowym, by ciągnik hamował na 4 koła.
Po podłączeniu elektryki, kiedy ciągnik będzie już normalnie odpalał, zacznie się proces docierania, którego już nie mogę się doczekać. Po 50 mth traktor trafi ponownie na hamownię, gdzie sprawdzimy, ile koni mechanicznych przybyło naszemu silnikowi. 
Gotowy, dopieszczony ciągnik czekać już będzie na szczęśliwca, który wygra nasz konkurs. 

W kolejnych, już finałowych odcinkach sprawdzimy czy nasz Ursus przejdzie bezproblemowo badanie techniczne na stacji diagnostycznej i pokażemy pierwsze próby polowe podczas okresu docierania.

Przypominam, że na zgłoszenia konkursowe jest czas do 31 maja br.  Można to zrobić na stronie konkurs.topagrar.plPicture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)