Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Remont Ursusa 1204 de luxe: Silnik naprawisz tylko z precyzyjnymi i solidnymi narzędziami

Prace nad naszym Ursusem nabierają tempa. Przygotowujemy się do remontu silnika, a to wymaga wcześniejszego demontaż wielu detali. Dlatego pozbyliśmy się obciążników, przedniego mostu oraz zbiornika paliwa.

Paweł Twardowski8 czerwca 2020, 18:54
Kompleksowa naprawa ciągnika nie jest prostą sprawą i jest wręcz niemożliwa do przeprowadzenia bez odpowiednich narzędzi. Na szczęście ciągnik to nie statek kosmiczny, więc podstawowe klucze w zupełności wystarczą. Ja dzięki uprzejmości firmy Kramp otrzymałem kompletną skrzynkę narzędziową z niezbędnym wyposażeniem.

Jest jednak jeden klucz, bez którego moim zdaniem nie można podejmować się remontu. Mowa o kluczu dynamometrycznym.

Pamiętajmy, że silnik to precyzyjne urządzenie składające się z wielu ruchomych części i aby pracował niezawodnie przez długi czas musimy w newralgicznych miejscach zapewnić właściwy luz montażowy. Jest to możliwe tylko i wyłącznie poprzez dokręcanie newralgicznych połączeń właściwym momentem, co gwarantuje właśnie klucz dynamometryczny. Będzie on niezbędny podczas montażu głowicy czy też korbowodów.

Zachęcam do śledzenia rubryki „Co ile kosztuje" na łamach top agrar Polska, gdzie będziemy prezentowali ceny wyposażenia warsztatowego marki Kramp.

W kolejnym odcinku pokażę jak ocenić kondycję głowicy oraz jak zweryfikować tuleję cylindryczną.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)