Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Remont Ursusa 1204 de luxe: Traktor na nowych kołach. Jakie ogumienie wybraliśmy?

Nadszedł czas, by naszego Ursusa postawić na nowych kołach. Szerokie ogumienie i białe felgi nadadzą charakteru ciągnikowi.

Paweł Twardowski17 grudnia 2020, 19:00
Traktor po malowaniu zaczyna nabierać kształtów oraz kolorów, a nic tak nie poprawia wyglądu jak nowe szerokie ogumienie. Nasz Ursus co prawda miał opony w dobrej kondycji, zwłaszcza na tylnej osi, jednak dzięki naszemu partnerowi, firmie Agro-Rami , głównemu importerowi produktów marki BKT możemy zamontować szerokie i niskociśnieniowe ogumienie. I na takie się zdecydowaliśmy.

Jednak samo ogumienie na niewiele się zda jeśli mamy niewłaściwe felgi, a z tym w naszym ciągniku był kłopot. Po pierwsze przednie obręcze nie były w najlepszym stanie. Cześć mocowań do piasty była spawana, cześć skręcana. Dodatkowo duże ilości korozji powodowały, że przygotowanie ich do malowania kosztowało by dużo pracy. Kolejną sprawą są tylne felgi, które różniły się kształtem wewnętrznych gwiazd.
Trzecim aspektem jest szerokość opon jakie wybraliśmy. Niestety, na starych tylnych felgach zamocowanie 600-mm ogumienia powodowałoby, że zmienił by się obwód koła (na wąskiej feldze szeroka opona ma tendencję do wybrzuszania się), a to sprawiło by problemy ze zgraniem napędu przedniego mostu.

Dlatego dzięki firmie Pronar Wheels nasz ciągnik został wyposażony w nowe felgi. Tylne mają szerokość 20 cali i możliwość regulacji rozstawu kół, więc bez obaw możemy zamontować wybrane opony. Biały kolor obręczy będzie kontrastował z czarnym korpusem ciągnika i czerwoną maską - efekt piorunujący.

Na nowych felgach zamontowaliśmy ogumienie marki BKT. Specjaliści z firmy Agro-Rami zajęli się profesjonalnym montażem. Zdecydowali się na radialne ogumienie z serii AgriMax. Na tylnej osi pracować będą opony BKT AgriMax o rozmiarze 600/65 R38, a na przedniej 420/70 R28. Zastosowane na przedniej osi ogumienia o wyższym profilu ma na celu zgranie prędkości obwodowych przednich i tylnych kół, tak by nie było problemów z pracą z włączonym przednim napędem.

Teraz przyszedł czas na zamontowanie kompletnych nowych kół w naszym Ursusie. Po kilku godzinach zmagań udało mi się przykręcić koła i przyznacie, że całość robi wrażenie. Już nie mogę się doczekać efektu finalnego, a powoli zbliżamy się do końca naszych prac.

Przypominam, że po kompletnym remoncie ten wspaniały ciągnik, legendę polskich pól możne wygrać każdy z Was. Dla zainteresowanych mam ważną informacją. Nasza akcja została przedłużona i na zgłoszenia czekamy do końca marca 2021 r. Szczegóły znajdziecie oczywiście na stronie www.topagrar.pl.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)