Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Remont Ursusa>

Remontujemy Ursusa 1204 de luxe #4: Demontujemy kabinę

Nasz Ursus jest coraz bardziej zdekompletowany. Nim jednak zaczniemy rozbierać takie podzespoły jak silnik czy skrzynia musieliśmy pozbyć się kabiny.

Paweł Twardowski25 maja 2020, 19:00
Prace remontowe nabierają tempa. Lada chwila ciągnik Ursus 1204 de luxe trafi na warsztat i zajmiemy się silnikiem. Oczywiście prócz silnika przyjrzymy się pozostałym podzespołom, takim jak skrzynia czy tylni most, dlatego postanowiłem wcześniej zdemontować kabinę. To pozwoli na swobodny dostęp do najdrobniejszych detali, a praca będzie komfortowa.

Sam demontaż kabiny nie jest skomplikowany. Podczas pracy największym wyzwaniem były nieruszane od niemal 40 lat zapieczone i zardzewiałe śruby mocujące różne blachy i osłony, co utrudniało wydajną pracę.

Po demontażu kabiny udało mi się zweryfikować różnego rodzaju wycieki. Na szczęście są to drobne nieszczelności z układu hydrauliki zewnętrznej. Odkręciłem także podnośnik hydrauliczny. Niestety, podzespół ten jest w opłakanym stanie technicznym i z pewnością wymaga troski specjalistów, dlatego już teraz wysyłamy go do zakładu zajmującego się regeneracją.

Zdemontowaną zajmą się specjaliści z firmy Naglak. Cała konstrukcja będzie odnowiona, wygłuszona i zmodernizowana. Wcześniej, kiedy ciągnik był na chodzie zmierzyliśmy poziom hałasu w kabinie. Po odnowie zaprezentujemy rezultaty pracy ekspertów z firmy Naglak. Zobaczycie, że nawet w poczciwym Ursusie może być cicho i komfortowo.

Wraz z kabiną firma Naglak zajmie się lakierowaniem blacharki naszego ciągnika. Dlatego nie zapomnijcie oddać swój głos w naszej ankiecie odnośnie koloru na jaki pomalujemy Ursusa 1204 de luxe. Zagłosuj TUTAJ!

Jeśli chcecie być na bieżąco z postępami z naszych prac obejrzyjcie koniecznie w całości poniższy film!


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)