Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

Ardanowski: W żaden sposób nie nawołuję do bojkotu przedsiębiorców

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odniósł się w ten sposób do sprawy związanej z publikacją związanej z listą firm, które importuję mleko na potrzeby przetwórstwa.

Kamila Szałaj31 maja 2020, 08:06
Chodzi o „Kwartalne zestawienie zgłoszeń o przybyciu mleka do przedsiębiorstw spożywczych, które znajdują się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej”. Ardanowski, odpowiadając na interpelację posłanki Magdaleny Łośko stwierdził, że to zestawienie ma charakter informacji publicznej.

„Dane ujęte w udostępnionym zestawieniu zostały pozyskane przez właściwe organy państwa w sposób legalny, wynikający z realizacji ich zadań. Opublikowane zostały w celu przekazania informacji, a niepiętnowania. Udostępnianie informacji publicznej nie narusza niczyich dóbr, tak jak niczyich dóbr nie może naruszać podawanie rzetelnych danych, jakkolwiek byłyby one komuś niemiłe. Zawarta w publikacji ocena jest w pełni uzasadniona biorąc pod uwagę fakt, że rolnicy są straszeni zaprzestaniem kupowania od nich mleka lub obniżkami ceny za surowiec” – napisał Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister dodał, że cała procedura jest zupełnie legalna, co zostało wyraźnie zaznaczone w zestawieniu. Podkreślił jednak, że nie oznacza to, że jest akceptowalna społecznie.

„W żaden sposób nie nawołuję do bojkotu przedsiębiorców, ale uważam, że rolnicy i opinia publiczna mają prawo do rzetelnej wiedzy na ten temat” – napisał Ardanowski.

Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/, fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)