Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Milionowe inwestycje potentatów

02.01.2014

Drukuj

Milionowe inwestycje potentatów

Artykuł dostępny

 

r e k l a m aKoncerny mleczarskie wykorzystują dobrą sytuację na światowych rynkach mleka i bardzo dużo inwestują w swój rozwój. FrislandCampina na rozbudowę swoich zdolności produkcyjnych przeznaczyła 445 mln euro, a w tym między innymi na budowę zakładu produkującego odżywki dla dzieci. Także Arla planuje w najbliższym czasie inwestycje na kwotę ok. 268 mln euro. Z tej sumy ok. 36 mln euro pochłonie rozszerzenie produkcji twarogów, mleka w proszku i masła w Niemczech. Również największy w Niemczech zakład mleczarskich – DMK (Deutches Milchkontor GmbH ) zainwestuje ok. 160 mln euro, a tym m.in. 70 mln euro przeznaczy na rozbudowę proszkowni mleka w zakładzie w Zeven. Warto też zaznaczyć, że niemiecki koncern DMK planuje przejęcie polskiej firmy Mlekoma Sp. z o.o. Na fuzję musi wydać zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  W skład Grupy Mlekoma wchodzą: Zakład Przerobu Mieszanek Mlecznych w Brzezinach i Proszkownia Mleka i Serwatki w Przasnyszu. Firma produkuje także dla odbiorców detalicznych serki twarogowe i masło. Ponadto Grupa Mlekoma ma udziały w niemieckim zakładzie produkcyjnym Uckermaeker Milch GmbH.

Planowe inwestycje przez duże koncerny mleczarskie z pewnością zaostrzą konkurencję na światowych rynkach mleka. Jest to duże wyzwanie dla naszych mleczarni, które ok. 30% przerobionego w kraju mleka muszą sprzedać poza granicami Polski.

Polecany artykuł

Rosja i Chiny wspólnie promują przemysł mleczarskiles

 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii