Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

Nowy trend: mleko z kolagenem

Obrazek

Wywodzący się z Nowej Zelandii koncern mleczarski Dairyworks zamierza wprowadzić na rynek produkty zawierające w swoim składzie kolagen.

Marcin Jajor28 stycznia 2021, 15:00
Pojawił się nowy trend na rynku mleka. Jeden z koncernów mleczarskich w Nowej Zelandii, tj. Dairyworks, zamierza wprowadzić na rynek produkty zawierające kolagen. Zdaniem jej przedstawicieli rośnie zapotrzebowanie na żywność tzw. prozdrowotną. – Zdrowie i dobre samopoczucie to główny trend konsumencki, zwłaszcza po COVID-19 – mówi Tim Carter, dyrektor generalny firmy.


Dodawany do różnych produktów kolagen zawojował już sektor suplementów diety. Do jego wykorzystywania namawia w kampanii firmy Dose & Co celebrytka Khloe Kardashian, która w USA przekonuje o zaletach posypywania kawy czystym kolagenem w proszku (100 g tego produktu kosztuje 7 dolarów). Na rynku w NZ pojawiło się też mleko z kolagenem, które wywołało spore kontrowersje, bo komunikat o tym, że produkt „wspomaga zdrowie i aktywność” nie został potwierdzony przez państwowy organ regulujący rynek żywności w NZ (FSANZ).


Niezależnie od tych przepychanek, zdaniem firmy Dairyworks dodatek kolagenu to ogólnoświatowy trend. Mleczarnia interesuje się głównie jogurtami z kolagenem. Mają promować zdrowy tryb życia poprzez korzyści, wynikające z poprawy flory bakteryjnej jelit, wzmocnienie kości i odporności.


– To prawdziwy wyścig. Firmy mleczarskie są dość wszechstronne i mogą wprowadzić produkty kolagenowe w ciągu 12 do 16 tygodni, podczas gdy duże koncerny potrzebują na to od 12 do 18 miesięcy – zwraca uwagę Carter.

mj/Stuff
fot. Dairyworks


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)