Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

OSM w Łowiczu: nowy szef Rady Nadzorczej

Obrazek
Dominik Uczciwek nie jest już szefem Rady Nadzorczej OSM w Łowiczu. Tę funkcję objął Tomasz Chądzyński.
Marcin Jajor4 października 2018, 15:33
– Sytuacja w mleczarni – takie oficjalnie było uzasadnienie zgłoszenia do porządku obrad punktu o odwołanie dotychczasowego szefa Rady Nadzorczej. Mowa o Dominiku Uczciwku, który swoją funkcje piastował  nieco ponad 2 miesiące, a którego ostatecznie odwołano w tajnym głosowaniu. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 13 radnych wobec 5 głosów sprzeciwu.

– W opinii moich oponentów byłem jednym z głównych przeszkód, które stały na drodze do tego żeby mleczarnia w Łowiczu funkcjonowała samodzielnie i to tylko dlatego, że nie wykluczałem żadnego rozwiązania, mogącego się przyczynić do poprawy sytuacji – komentuje w rozmowie z „top agrar Polska” Dominik Uczciwek.

Nowym szefem Rady Nadzorczej został Tomasz Chądzyński, właściciel 36 krów o przeciętnej wydajności ok. 8 tys. l/mleka/rok. Jego gospodarstwo znajduje się w miejscowości Gaj w gminie Bielawy. Jak deklaruje w rozmowie z „top agrar Polska” jest za tym, by OSM w Łowiczu pozostała samodzielna, ale w granicach rozsądku.

– Głęboko wierzę, że jesteśmy w stanie tę firmę nie tylko utrzymać ale i rozwinąć, tak żeby wróciła na właściwe tory. Tym bardziej, że pojawił się już pierwszy pozytywny impuls, a mianowicie bilans za sierpień wyszedł na zero – mówił Tomasz Chądzyński.

Póki co cały czas zarząd mleczarni spotyka się ze swoimi dostawcami na zebraniach rejonowych, podczas których producenci są informowani o propozycjach wysuniętych przez  potencjalnych partnerów OSM w Łowiczu. Ich zakończenie przewidziane jest na 12 października, zaś ostateczna decyzja co do dalszej działalności spółdzielni zostanie podjęta podczas walnego zgromadzenia członków.

– Nie da się ukryć, że decydujące będą kwestie ekonomiczne. Pomimo szczerych intencji wielu zwolenników i przeciwników ewentualnego połączenia – w mojej ocenie – to właśnie ekonomia będzie wyznacznikiem, który pomoże rolnikom podjąć decyzję – mówi nowy szef Rady Nadzorczej OSM w Łowiczu.

mj
Fot. JajorPicture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)