Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

OSM w Łowiczu: nowy szef Rady Nadzorczej

04.10.2018

Drukuj

OSM w Łowiczu: nowy szef Rady Nadzorczej

Artykuł dostępny

– Sytuacja w mleczarni – takie oficjalnie było uzasadnienie zgłoszenia do porządku obrad punktu o odwołanie dotychczasowego szefa Rady Nadzorczej. Mowa o Dominiku Uczciwku, który swoją funkcje piastował  nieco ponad 2 miesiące, a którego ostatecznie odwołano w tajnym głosowaniu. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 13 radnych wobec 5 głosów sprzeciwu.

Polecany artykuł

Anti-Germ - nowe środki do dezynfekcji– W opinii moich oponentów byłem jednym z głównych przeszkód, które stały na drodze do tego żeby mleczarnia w Łowiczu funkcjonowała samodzielnie i to tylko dlatego, że nie wykluczałem żadnego rozwiązania, mogącego się przyczynić do poprawy sytuacji – komentuje w rozmowie z „top agrar Polska” Dominik Uczciwek.

Nowym szefem Rady Nadzorczej został Tomasz Chądzyński, właściciel 36 krów o przeciętnej wydajności ok. 8 tys. l/mleka/rok. Jego gospodarstwo znajduje się w miejscowości Gaj w gminie Bielawy. Jak deklaruje w rozmowie z „top agrar Polska” jest za tym, by OSM w Łowiczu pozostała samodzielna, ale w granicach rozsądku.

– Głęboko wierzę, że jesteśmy w stanie tę firmę nie tylko utrzymać ale i rozwinąć, tak żeby wróciła na właściwe tory. Tym bardziej, że pojawił się już pierwszy pozytywny impuls, a mianowicie bilans za sierpień wyszedł na zero – mówił Tomasz Chądzyński.

Póki co cały czas zarząd mleczarni spotyka się ze swoimi dostawcami na zebraniach rejonowych, podczas których producenci są informowani o propozycjach wysuniętych przez  potencjalnych partnerów OSM w Łowiczu. Ich zakończenie przewidziane jest na 12 października, zaś ostateczna decyzja co do dalszej działalności spółdzielni zostanie podjęta podczas walnego zgromadzenia członków.

– Nie da się ukryć, że decydujące będą kwestie ekonomiczne. Pomimo szczerych intencji wielu zwolenników i przeciwników ewentualnego połączenia – w mojej ocenie – to właśnie ekonomia będzie wyznacznikiem, który pomoże rolnikom podjąć decyzję – mówi nowy szef Rady Nadzorczej OSM w Łowiczu.

mj
Fot. Jajor

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii