Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

Resort rolnictwa piętnuje mleczarnie importujące mleko

Ministerstwo rolnictwa zwraca uwagę na niepokojącą sytuację na rynku mleka. Zakłady sprowadzają surowiec i jego przetwory z zagranicy, ograniczając w ten sposób zakupy od polskich rolników. Resort zdecydował się na opublikowanie listy takich firm.

Kamila Szałaj23 kwietnia 2020, 08:54
Choć ceny mleka w skupie spadają, nie widać tego na półkach sklepowych. 

- Niektóre z zakładów tej branży zamiast kupować od polskich rolników, którzy zapewniają nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, sprowadzają surowiec z zagranicy – alarmuje resort rolnictwa.

Według resortu, w warunkach jednolitego rynku nie ma oczywiście złamania prawa, ale kwestia patriotyzmu gospodarczego tych podmiotów budzi wątpliwości. 

Dlatego publikuje listę 15 zakładów sprowadzających mleko do Polski. Są to: Wańczykówka z Krzeszowa, OSM Cuiavia z Inowrocławia, Latteria Tinis z Rzepina, OSM Wart-Milk z Sieradza, OSM Piątnica (zakłady w Ostrołęce i Piątnicy), Agro-Danmis Gramowscy Wyszyny, Laktopol (zakład produkcyjny w Suwałkach), Unilever Polska zakład w Baninie, Danone Polska zakład w Bieruniu, OSM w Giżycku, Polmlek (zakład w Lidzbarku Warmińskim), SM Mlekovita (oddział w Sanoku), OSM Bieruń i CEKO z Goliszewa.Ministerstwo zaznacza przy okazji, że w trudnych dniach epidemii Polacy wykazują się odpowiedzialnymi postawami. 

- Zdają sobie sprawę, że tylko wspólnie możemy sobie poradzić ze skutkami koronawirusa. Służba zdrowia z poświęceniem wypełnia zadania. Polacy w zdecydowanej większości starają się wspierać siebie nawzajem m.in. kupując polskie produkty, bo to służy naszej gospodarce - ocenia resort.

ksz


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)