Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Umowy z mleczarniami do poprawki

23.05.2018

Drukuj

Umowy z mleczarniami do poprawki

Artykuł dostępny

Choć w polskim sektorze mleka nie brakuje odbiorców prywatnych, nasza branża stoi spółdzielczością i ta forma prawna jest przez wielu uważana za najlepszą w stosunku do specyficznego produktu, jakim jest biały surowiec. Oto bowiem producent, a zarazem jej właściciel ma z założenia gwarancję zbytu, a dany zakład szansę na optymalne dostosowanie skali produkcji do podaży na rynku. Czy w tym układzie wszyscy mają zawsze tę samą pozycję negocjacyjną? Czy na równi traktowani są też dostawcy prywatnych odbiorców mleka? Okazuje się, że zawsze – do takiego wniosku doszedł UOKiK.
Jak wyglądają realia współpracy i umów na dostawy mleka, jakie konkluzje ogłosił w swoim raporcie UOKiK i na ile prawdopodobne jest ich uwzględnienie w polskim sektorze mleka – pytamy producentów mleka i wybrane mleczarni, w tym głównie spółdzielnie mleczarskie. Rozmawiamy też z przedstawicielem UOKiK oraz Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Dodatkowo prezentujemy wyniki ankiety, którą na potrzeby artykułu przeprowadziliśmy w obrębie ok. 200 producentów mleka.
Chcesz wiedzieć, jak powinna wyglądać umowa na dostawy mleka? Co w tym zakresie należy obecnie poprawić i czy mleczarnie zamierzają to robić? – czytaj w czerwcowym wydaniu „top bydło” artykuł: „Umowy do poprawki”.
mj
Fot. Pixabay

r e k l a m aPolecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii