Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek rzepaku>

Aktualna sytuacja na rynku rzepaku i stan wegetacji roślin na plantacjach

Podczas targów Polagra Premiery 2023 w Poznaniu odbyło się także XV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Tuż przed jego rozpoczęciem udało nam się porozmawiać z jednym z jego głównych organizatorów - Juliuszem Młodeckim, prezesem Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

Bartłomiej Czekała15 stycznia 2023, 06:05
Prezesa KZPRiRB zapytaliśmy m. in. o ocenę aktualnej sytuacji na rynku rzepaku oraz prognozy cenowe. Byliśmy także ciekawi szacunków zbiorów rzepaku w bieżącym sezonie, skali jego importu z Ukrainy oraz danych dotyczących przerobu rzepaku przez przemysł krajowy.

Juliusz Młodecki przedstawił nam także swoja ocenę przebiegu wegetacji rzepaku i kondycji roślin na polach w różnych rejonach kraju.

SPRAWDŹ AKTUALNE CENY RZEPAKU!

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)