Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek rzepaku>

Jak polscy rolnicy produkują olej rzepakowy? Rolniczy temat, odc. 35

Kolejny program "Rolniczy temat" nagrywamy nie w studio, lecz w terenie, na Śląsku. To tu rolnicy zebrali się w grupę i wykupili udziały firmie, która za czasów PRL firmie przerabiała rzepak na margarynę. Dzisiaj w zakładzie dominuje produkcja krajowego oleju rzepakowego. Gościmy więc u rolników będących udziałowcami Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”.

dr Juliusz Urban14 lutego 2023, 17:48
O wieloletniej i dwupokoleniowej już współpracy rolników będących udziałowcami Zakładów Tłuszczowych „Bielmar” i o korzyściach płynących z zakupu udziałów spółki, tworzącej się w okresach transformacji własnościowej w naszym kraju w Bielsku–Białej, oraz o niełatwych decyzjach sprzedaży zbóż i rzepaku, rozmawiamy z rolnikami gospodarującymi na Śląsku: Markiem Błaszczykiem z Gospodarstwa Rolnego Przyszowice k. Gliwic, oraz Markiem i Michałem Rozenbergami z Gospodarstwa Rolnego w Mariance Rędzińskiej k. Częstochowy.
 
Natomiast z wywiadu z Danielem Czerwikiem, wiceprezesem Zarządu ZT „Bielmar” Sp. z o.o. zrealizowanego już na terenie samego zakładu, dowiadujemy się m. in.;
  • jak wygląda rynek oleju?
  • czy olej Beskidzki jest produkowany z polskiego surowca?
  • ile procent olejów butelkowanych sprzedaje się obecnie w dyskontach
  • oraz jaką szczególną cechą wyróżniają się margaryny produkowane w Bielsku?
 
Obejrzyj koniecznie i subskrybuj nasz kanał!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)