Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek rzepaku>

XIV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych: Jakie rośliny oleiste uprawiać w ramach Zielonego Ładu?

Zbliża się kolejna edycja Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, którego patronem medialnym jest redakcja „top agrar Polska”. W tej edycji Organizatorzy sporo uwagi chcą poświęcić problemowi wyboru roślin oleistych  do uprawy w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. 

18 stycznia 2022, 15:00

Czternasta edycja wydarzenia

Przed nami XIV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, którego tematem przewodnim będzie to, „Jakie rośliny oleiste uprawiać w ramach Europejskiego Zielonego Ładu: rzepak, soję czy słonecznik?”.

Organizatorami konferencji są Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych i Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju.

Europejski Zielony Ład i jego wpływ na uprawę

W czasie tegorocznej edycji Forum omawiane będą główne założenia Europejskiego Zielonego Ładu, które zaprezentuje przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pojawią się przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych, a także osoby związane z przemysłem i nauką.

Temat wpływu europejskiego Zielonego Ładu na rynek środków ochrony roślin oleistych omówią eksperci poznańskiego Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego.

Z kolei o uprawie roślin oleistych w praktyce rolniczej i płodozmianie będzie mówił przedstawiciel Fundacji Rozwoju Rolnictwa „Terra Nostra”, Paweł Kaczmarek.

Zaproszeni eksperci wezmą również udział w debacie panelowej, dotyczącej najważniejszych spośród omówionych zagadnień.

Pojawi się również okazja do rozmów nie tylko z innymi producentami roślin oleistych i białkowych, ale także przedstawicielami organizacji i instytucji rolniczych, branży rolnej i nauki.

Rejestracja jest wymagana

XIV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych odbędzie się już w środę 26 stycznia w Centrum Transferu Wiedzy i Informacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Minikowie.

Rejestracja gości potrwa od 10.30, a o 11.00 organizatorzy rozpoczną konferencję.

W wydarzeniu można wziąć udział także w wersji online. Niezależnie od wybranej formy uczestnictwa, konieczna jest wcześniejsza rejestracja, co można zrobić tutaj.

Udział w Forum jest bezpłatny, a szczegółowe informacje na temat przebiegu konferencji znajdziesz pod tym linkiem.

Serdecznie zapraszamy!

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)