Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Rynek świń: Byle nie podnosić cen skupu tuczników

Obrazek

Krajowe ubojnie, które do niedawna wręcz prześcigały się w podwyższaniu stawek za tuczniki gdy brakowało surowca, powołując się przy tym na notowaniach niemieckiej giełdy VEZG, obecnie szukają pretekstu do obniżek.

Jan Bromberek23 maja 2019, 15:28
Za nic mają ostatnie dwie podwyżki w Niemczech i stabilne stawki w tym tygodniu (wczorajsza giełda utrzymała zeszłotygodniową stawkę). Obecnie notowania w Niemczech zatrzymały się na 1,8 euro/kg w kl E czyli ok. 7,70 zł/kg.

W kraju jednak obecnie maksymalnie można uzyskać ok. 7,5 zł/kg wagi poubojowej i ok. 5,9 zł/kg wagi żywej. Niestety nie zanosi się, aby stawki wzrosły. Ubojnie coraz częściej mówią o kłopotach ze zbytem mięsa, co można odczytywać jako przygotowywanie gruntu pod niczym nieuzasadnione obniżki.

Nieoficjalnie jednak mówi się, że owe kłopoty ze zbytem są pokłosiem sprowadzenia przez polskie przetwórnie i ubojnie sporych partii mięsa wieprzowego z Hiszpanii.   jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)