Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Rynek świń: Czy to koniec wzrostów cen?

Po dwóch podwyżkach z rzędu na niemieckiej giełdzie VEZG w tym tygodniu cena się ustabilizowała na poziomie tegorocznego maksimum. Mimo, iż jest to najwyższa w tym roku stawka za tuczniki, to i tak jest zdecydowanie niższa niż ta, która obowiązywała równo rok temu.

Jan Bromberek23 sierpnia 2018, 11:15
Pod koniec sierpnia ubiegłego roku tuczniki w Niemczech kosztowały 1,7 euro/kg w klasie E, co w przeliczeniu na złotówki dawało 7,3 zł/kg w klasie E. W kraju za żywiec pośrednicy płacili nawet 5,6 zł/kg netto. Niestety o takich stawkach możemy teraz tylko pomarzyć. Mimo, że przez dwa tygodnie z rzędu świnie na niemieckiej giełdzie drożały w dość szybkim tempie (w sumie o 14 eurocentów/kg w klasie E), to cena...

Pozostało 65 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ