Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Rynek świń: Nie ma kontynuacji wzrostów cen

Obrazek

Po zeszłotygodniowej podwyżce cen tuczników, hodowcy liczyli na więcej. Niestety nic z tych rzeczy. Co gorsza istniała obawa, że po długo wyczekiwanej podwyżce przyjdzie szybka obniżka. No i…

Jan Bromberek14 lutego 2019, 12:09
Piątkowe licytacje na niemieckiej małej giełdzie pokazały sporą obniżkę i kiepską sprzedaż. Kilka dni później bo w ostatni wtorek, znowu sprzedaż była niska, ale ceny nieco wzrosły. W sumie decydujące o ruchach cenowych ustalenia ze środy pokazały utrzymanie się stawki z poprzedniego tygodnia – 1,4 euro/kg w klasie E, a u nas 5,2 do 5,5 zł/kg w klasie E i od 3,65 do 4,25 zł/kg żywca.

Wracając do ostatnich licytacji ISW, podczas których sprzedawano najwyżej połowę wystawionych świń – nie oznacza to, że nikt pozostałych niesprzedanych partii nie chciał kupić – zwyczajnie sprzedający nie akceptowali licytowanych stawek, były dla nich za niskie. Jak dalej będzie się rozwijać sytuacja na rynku tuczników? Trudno ocenić. Zeszłotygodniowa podwyżka miała zapoczątkować trend wzrostowy, a my jeszcze wczoraj drżeliśmy o to, czy ceny nie spadną. Każdy scenariusz jest możliwy, choć zdaniem skupujących wchodzimy w okres ograniczonej podaży świń, zatem ceny nie powinny spadać. Podwyżki jednak nie są w pełni od nas zależne.    jbr

Zobacz wszystkie notowania cen skupu świń w Twojej okolicy - sonda cenowa!


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)