Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Rynek świń po Brexicie

Jak rozwód między Brukselą a Londynem może wpłynąć na sytuację na europejskim rynku świń? Kto straci, a kto zyska na Brexicie?

Paulina Janusz-Twardowska1 grudnia 2019, 12:00

Czy dojdzie do Brexitu? A jeśli tak, to na jakich zasadach odbędzie się wyjście Wielkiej Brytanii z UE? Sprawa powinna rozstrzygnąć się w najbliższych miesiącach. Impas w brytyjskiej Izbie Gmin związany z Brexitem doprowadził do przedwczesnych wyborów parlamentarnych. Losy Zjednoczonego Królestwa zależą zatem od tego, czy pełnię władzy obejmą konserwatyści, którzy postulują jak najszybsze opuszczenie Wspólnoty, czy też liberałowie.

Oczywiście, po wyborach układ sił w Izbie Gmin może zmienić się w niewielkim stopniu i sprawa Brexitu znów utknie w martwym punkcie. Ale co właściwie oznacza Brexit dla europejskiej branży mięsnej i producentów świń? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, na jakich zasadach nastąpi rozwód między Brukselą a Londynem. Sprawdź przewidywania ekspertów w grudniowym numerze "top świnie" na stronach

8-11.

 

pjt.

Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)