Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Rynek tuczników: Kolejne podwyżki

Obrazek

Pierwszy tydzień grudnia przyniósł kolejne podwyżki na niemieckim rynku świń. U nas jednak skupujący niemrawo podnoszą cenniki twierdząc, że dochodzą do granic możliwości.

Jan Bromberek5 grudnia 2019, 20:08
Niemiecka cena na VEZG na poziomie 2,03 euro/kg w kl. E powinna oznaczać dla polskich hodowców przynajmniej 6,7 zł/kg żywca i nawet 8,6 zł/kg wagi poubojowej. Tak dobrze nie jest. Maksymalne stawki za żywiec obecnie sięgają 6,3 zł/kg i 8,1 zł/kg wagi poubojowej. Stawki te, choć chciałoby się aby były wyższe i tak jak na razie utrzymują się na wysokim poziomie Cen przekraczających 6 zł nie mieliśmy od lat, a ponad 2 euro/kg w kl. E na VEZG nie było nigdy. Zdaniem specjalistów są możliwości na większe podwyżki, jednak u nas widmo ASF skutecznie studzi zapędy rynku. Już docierają do nas sygnały z zachodniej Polski, że odbiorcy świń nawet z żółtych stref zbijają stawki oraz utrudniają zbyt najcięższych sztuk.

Więcej informacji cenowych - aktualne notowania cen skupu świń znajdziesz tutaj

jbr


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)