Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Skup świń: Jak grom z jasnego nieba!

08.03.2018

Drukuj

Skup świń: Jak grom z jasnego nieba!

Artykuł płatny

Po odbiciu cen na początku lutego mieliśmy przez kilka tygodni nadzieję na znaczące odbudowanie ceny tuczników. Niestety nic bardziej mylnego. Już teraz cena spadła i to jak…. 6 eurocentów/kg w klasie E – to wczorajsza obniżka na dużej giełdzie VEZG.

Krajowe ubojnie i pośrednicy nie omieszkali nie skorzystać z okazji i obniżyli cenniki, tak w rozliczeniach poubojowych, jak i za żywiec o 20-25 groszy/kg.

Zatem tylko przez chwilę producenci mogli się cieszyć ze stawek zbliżających się do 5 zł/kg żywca. Tak jak na początku tego tygodnia można było uzyskać 4,8-4,9 zł/kg żywca czy nawet 6,3 zł/kg w klasie E, tak teraz ceny cennikowe za żywiec spadły do 4,1 zł/kg, a te wynegocjowane za większe partie towaru do 4,6 zł, maksymalnie 4,7 zł/kg. Przy rozliczeniach na tzw. cenę niemiecką stawka za klasę E (cena niemiecka 1,49 euro/kg minus 4-5 eurocentów) spadła do 6 zł, co daje w przeliczeniu na żywiec 4,75 zł/kg.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii