Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Skup świń: Jest szansa na lepsze ceny

07.12.2017

Drukuj

Skup świń: Jest szansa na lepsze ceny

Artykuł płatny

4,5 zł/kg żywca i maks. 6 zł/kg w klasie E to realia w jakich na rynek dostarczają tuczniki rolnicy w naszym kraju. U naszych zachodnich sąsiadów niezmiennie od 7 tygodni rządzi cena 1,45 euro/kg wagi poubojowej. 
Nad naszym rynkiem dodatkowo wisi powiększające się ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa ASF. Co więcej, wirus ten po zachodniej stronie Wisły może zawitać tylko dzięki nieodpowiedzialnym działaniom władz powiatu legionowskiego. Kontrolowane odławianie dzików bez pewności, że są to zdrowe zwierzęta, i przewożenie ich do Puszczy Kozienieckiej po zachodniej stronie Wisły jest działaniem skrajnie nieodpowiedzialnym.


Na razie pozostaje to bez wpływu na ceny, jednak nikt nie jest w stanie zapewnić, że po przekroczeniu Wisły wirus w ekspresowym tempie nie będzie się rozprzestrzeniał. Boją się nie tylko rolnicy, ale także ubojnie, które mogą mieć w sytuacji kryzysowej kłopoty w zaopatrzeniu się w surowiec.

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii