Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Skup świń: Kolejne spadki i w Niemczech, i w Polsce

Niestety, po raz kolejny cenniki idą w dół. Jest gorzej niż przed tygodniem – obecnie za żywiec wieprzowy rolnicy dostaną maksymalnie 4 złote. Co dalej?

Jan Bromberek18 stycznia 2018, 13:28

Miało być już tylko lepiej, a tu znowu w ostatnią środę na niemieckiej giełdzie VEZG mieliśmy dramatyczny spadek cen tuczników. Za Odrą cenę poubojową tuczników obcięto o kolejne 4 eurocenty do poziomu 1,34 euro/kg w klasie E.

W ślad za naszymi zachodnimi sąsiadami oczywiście poszły polskie ubojnie i pośrednicy w skupie żywca. Stawki przycięto o 15 do 20 groszy na wadze żywej i o ok. 20 groszy na wadze poubojowej.

Obecnie stawki za klasę E na poziomie 5,15-5,20 należy uznać za wysokie, przeważnie ubojnie w cenniki wpisały sobie 5 zł za klasę E.
Z kolei w rozliczeniach za żywiec dominują stawki na poziomie 3,5-3,7 zł/kg. Rolnicy odstawiający większe partie zwierząt mogą liczyć na maksymalnie 4,00 – 4,1 zł/kg wagi żywej.

Pozostało 46 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ