Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Wielka ferma w Zalesiu już działa!

Obrazek

Już w lipcu tego roku do polskich hodowców współpracujących z firmą Gobarto trafią warchlaki z nowej fermy w Zalesiu na Opolszczyźnie. 

Anna Kurek22 kwietnia 2021, 15:20

Inwestycja kosztowała ponad 100 mln złotych. Po pełnym rozruchu ferma z obsadą 6 tysięcy loch w Zalesiu dostarczać będzie na krajowy rynek około 180 tys.  warchlaków rocznie.

– Proces zasiedlania fermy jest skomplikowaną operacją logistyczną. Zakończyła się ona sukcesem. Prowadzony przez nas bieżąco monitoring potwierdza, że dostarczone zwierzęta są w pełni zdrowe. Zgodnie z planem już w lipcu fermę w Zalesiu opuszczą pierwsze warchlaki. Trafią one do hodowców współpracujących z nami w ramach programu Gobarto 500 – mówi Jacek Jagiełłowicz, prezes zarządu firmy Agro Gobarto Sp. z o.o.

Inwestycja w Zalesiu jest częścią strategii Gobarto S.A. na lata 2019–2024, której celem jest umacnianie pozycji grupy jako jednego z liderów w produkcji mięsa wieprzowego w Polsce. Jej oddanie ma się zdaniem firmy przyczynić do zmniejszenia zależności Polski od importu warchlaków. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2020 r. wydaliśmy za granica na ten cel prawie 1,9 miliarda złotych.


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy