Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek zbóż>

Argentyna: Pszenica GMO będzie eksportowana do Nigerii

Obrazek

Nigeria będzie kolejnym krajem, do którego trafi modyfikowane genetycznie zboże. Argentyńska pszenica GMO została opracowana przez firmę Bioceres i według jej zapewnień - jest odporna na suszę. 

21 lipca 2022, 15:27

Są chętni na pszenicę GMO

Jak informuje przedstawicielka argentyńskiej firmy biotechnologicznej, władze Nigerii wydały już zezwolenie uprawniające do importu pszenicy z GMO do ich państwa. Dzięki dokumentowi wydanemu przez krajową radę zarządzania biobezpieczeństwem (NBMA) pszenica z GMO będzie mogła być transportowana do Nigerii. Surowiec jest przeznaczony do żywności, mielenia i paszy dla zwierząt. Zezwolenie umożliwia import pszenicy HB4 do 2025 r. Nie tylko Nigeria jest państwem zainteresowanym importem pszenicy z GMO, wcześniej tę samą decyzję podjęły Australia, Nowa Zelandia i Brazylia. 

6,5 mln ton pszenicy

Jak podaje resort rolnictwa USA, Nigeria w kampanii 2022-23 planuje import ponad 6,5 mln ton pszenicy GMO. Pszenica ta została zatwierdzona przez argentyński rząd w 2020 r. Zezwolenie na jej import wydano w tym roku, choć Bioceres nadal nie przystąpił do sprzedaży ziarna.

Jak działa Grupa Bioceres?

Firma Bioceres z Rosario została założona w 2001r. w stanie Santa Fé. Bioceres pracuje nad zwiększaniem wydajności zbóż z hektara, jest również producentem substancji odżywczych nowej generacji i środków ochrony upraw. Grupa Bioceres  wykorzystuje technologię HB4, która pozwala uzyskać nasiona bardziej odporne na suszę i o większej wydajności. Aktualnie funkcjonuje na terenie 39 krajów, oferując 300 wyrobów. Firma jest najbardziej popularna w Argentynie, USA, Brazylii, RPA i Europie. 

Więcej o Grupie Bioceres i odmianach GMO pisaliśmy TUTAJ.  

jcz

Fot. Enavto Elements


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)