Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek zbóż>

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród"! Rolnicy protestowali w Szczekocinie przeciwko importowi żywności z Ukrainy

Rolnicy zaostrzają protesty w całym kraju. Dzisiaj protest NSZZ Solidarność RI odbywa się m.in. w Szczekocinie na Śląsku. Rolnicy domagają się od rządu wprowadzenia ceł na granicy na wszystkie produkty rolne, w szczególności na zboże, mięso oraz mleko. RELACJA!

Patrycja Bernat14 kwietnia 2023, 13:32
Protest rolników w Szczekocinie rozpoczął się o godzinie 10:00 na drodze 78, całkowicie blokując przejazd traktorami.


Rolnicy domagają się przede wszystkim wprowadzenia ceł na granicy ukraińskiej na wszystkie płody rolne, z naciskiem na zboże, mięso oraz mleko, a także interwencyjnego skupu płodów rolnych. Organizatorem protestu rolników na śląsku jest Andrzej Miąsko. Rolnicy zrzeszeni w NSZZ Solidarność RI kontynuują swój protest na Wałach Chrobrego w Szczecinie, gdzie powstało Zielone Miasteczko i blokada ciągników rolniczych, które przyjechały z terenu całego województwa. Pojawił się tam minister rolnictwa Robert Telus, który odniósł się do rolniczych postulatów. Więcej tutaj -  "Nie ustąpimy dopóki nie załatwimy naszych spraw!" [FILM]

Protest rolników w Szczekocinach

fot. dr Mariusz DrożdżPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)