Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek zbóż>

Rosną obawy o żywność. Czy na rynkach rolnych zapanuje kryzys? Rolniczy temat, odc.10

Gdy rozmawialiśmy 2 miesiące temu w programie "Rolniczy temat" o sytuacji na rynku zbóż to zastanawialiśmy się nad tym czy pszenica będzie po 1000 czy po 1500 zł. Co się potem wydarzyło – wszyscy wiemy i dziś zastanawiamy się nad tym, czy pszenica będzie dostępna na rynkach. Czy słuszne są obawy o bezpieczeństwo żywnościowe?

Bartłomiej Czekała1 kwietnia 2022, 17:17
W kolejnym, dziesiątym już odcinku programu "Rolniczy temat" moim i Państwa gościem ponownie jest dr Juliusz Urban, specjalista ds. rynków rolnych top agrar Polska.

Różne źródła podają szacunki mówiące o tym, że w Ukrainie z powodu bezpośrednich działań wojennych lub braku nasion, nawozów lub paliwa nie zostanie obsiane od 27 do 39% powierzchni upraw jarych. Kraje afrykańskie i arabskie, które kupowały zboże od Rosji i Ukrainy muszą – przynajmniej czasowo – szukać go gdzie indziej. Czy dla Polski, która ma nadwyżkę zbóż, to szansa na lepsze ceny eksportowe?

Na polach już widzimy suszę i jej skutki dla roślin. Plony z pewnością będą niższe. Czy ten czynnik także już teraz determinuje sytuacje na rynkach rolnych? Czy na świecie obecnie dzieje się coś jeszcze, czego w głównym nurcie informacji nie widać a co może mieć wpływ na sytuację na rynkach rolnych

To pytania, które zadaję naszemu ekspertowi, a odpowiedzi na nie znajdziecie w poniższym materiale filmowym.

Zachęcam do oglądania!



Nie znasz jeszcze top agrar Polska? Zamów bezpłatny egzemplarz na próbę prosto do Twojego domu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)