Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek zbóż>

Ukraina ograniczyła transport zbóż do Polski przez jedno z kolejowych przejść granicznych

Obrazek

 

Koleje ukraińskie wprowadziły zakaz transportu zboża paszowego do Polski przez punkt graniczny Izow. Zakaz transportu obowiązuje od 27 lutego do odwołania.

1 marca 2023, 15:10

Izow to stacja kolejowa w pobliżu miejscowości Rokietnica (obwód wołyński w Ukrainie) będąca częścią infrastruktury towarowego przejścia granicznego Hrubieszów-Włodzimierz Wołyński. W poniedziałek 27 lutego Ukrzaliznytsia opublikowała zakaz dot. przewozu produktów rolnych, między innymi:

  •  zbóż;
  • nasion i owoców oleistych, innych nasion, owoców i zboża, roślin leczniczych i roślin do celów technicznych;
  • słomy i paszy;
  • materiałów roślinnych do produkcji wyrobów tkanych, innych produktów pochodzenia roślinnego;
  • pozostałości i odpadów przemysłu spożywczego;
  • gotowej paszy dla zwierząt.

Także Koleje Ukraińskie podały, że „zabrania się dopuszczenia do przewozu produktów w celu żywienia zwierząt”.

Utrudniony ruch pociągów przez polską granicę

Jeszcze wcześniej pojawiały się informacje o skomplikowanym ruchu pociągów towarowych, na co wpłynęło zawieszenie uproszczonej procedury kontroli weterynaryjnej ze strony Polski od 17 lutego bieżącego roku.

Jak zauważyli przedstawiciele firm transportowo-spedycyjnych, czas inspekcji pociągów ze zbożem wydłużył się kilkukrotnie, np. na przejściu granicznym Jagodzin-Dorohusk specjaliści sprawdzali jeden wagon z pociągu. Teraz sprawdza się każdy wagon i kontener. Dodatkowe opóźnienia są spowodowane w związku z pracami remontowymi na kilku odcinkach.

mkh na podst. Ukrzaliznytsia, Rail.insider,
Fot. archiwum TAPWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)