Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Agrosimex z kolejnymi nowościami

Obrazek

Firma zaprezentowała kilka nowości produktowych dedykowanych dla upraw rolniczych podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 kwietnia.

Jacek Daleszyński6 kwietnia 2016, 16:15

Jedną z nich jest fungicyd Reboot 66 WG zarejestrowany w ziemniaku. Zawiera obecną już na rynku mieszaninę cymoksanilu działającego wgłębnie i zoksamidu o działaniu powierzchniowym. Preparat przeznaczony jest do zwalczania zarazy. Jak podkreśla firma można go stosować nawet 6 razy w sezonie, jest odporny na zmywanie i ma krótki okres karencji wynoszący 7 dni. Preparat ma także uzyskać rejestrację np. w pomidorze.

W ofercie firmy pojawił się też preparat ślimakobójczy Metarex Inov 04 RB. Zawiera on znaną substancję metaldehyd. Środek ma postać peletu, który wytwarzany jest metodą tzw. na mokro. Ma to sprawiać, że podczas rozsiewania nie będzie się on pylił. Ma to też poprawić jakość i dokładność aplikowania. Środek został omówiony w kontekście stosowania w rzepaku, ale jest on też zarejestrowany w zbożach i niektórych warzywach. Produkt ma się wyróżniać tym, że ślimaki będą go chętnie pobierać dzięki dodatkowi substancji wabiących i poprawiających smak. Ponadto forma preparatu ma umożliwiać jego rozsiew na szerokość 24 m i powodować, że nie rozpuści się on nawet po opadach deszczu. Dawka preparatu wynosi 5 kg/ha.

Zaprezentowany został także nawóz fosforowy w dwóch opcjach: z dodatkiem magnezu oraz miedzi. Pierwszy z nich to Fosfiron Mg (zaw. fosforyn magnezu), drugi Fosfiron Cu (zaw. fosforyn miedzi). Produkty przeznaczone są do nawożenia dolistnego, doglebowego i fertygacji w uprawach sadowniczych, warzywnych i rolniczych. W uprawach rolniczych nawozy są polecane m.in. w zbożach i rzepaku jako źródło energii (fosfor w postaci jonu fosforynowego), ale także jako preparaty fungistatyczne mające poprawiać mechanizmy obronne roślin na choroby grzybowe.

Prezentacja produktów miała miejsce w Warszawie na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji 25-lecia istnienia firmy.

jd, fot. Daleszyński1 z 1
Wiesława i Leszek Barańscy (od lewej) – założyciele i właściciele Agrosimexu.

Wiesława i Leszek Barańscy (od lewej) – założyciele i właściciele Agrosimexu.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)