Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Azot w rzepaku na wiosnę

Obrazek

Dokładne określenie dawki azotu wiosną jest podstawą do uzyskania zakładanych plonów. Wszystkim uprawiającym rzepak pomoże w tym artykuł w lutowym wydaniu naszego miesięcznika.

Jacek Daleszyński28 stycznia 2015, 16:07

Tegoroczny początek wegetacji może być bardzo podobny do tego z roku 2014. Nawożenie azotem rzepaku trzeba będzie jednak dostosować do stopnia rozwoju plantacji, który w tym sezonie wynika z różnych terminów siewu. To jeden z podstawowych czynników, który należy wziąć pod uwagę podczas ustalania wiosennej dawki azotu. Ważne będą także obsada roślin, jesienne pobranie azotu przez rośliny, zawartość azotu mineralnego w glebie oraz azot mobilny, który uwolni się z resztek po przedplonie podczas wegetacji wiosennej. O tym wszystkim będzie można przeczytać w najbliższym, lutowym wydaniu "top agrar Polska" od str. 78 w artykule "Rzepaki mają się dobrze".
jdPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)