Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Błyskawicą w szkodniki rzepaku

Obrazek

Wielu producentów rzepaku od kilku sezonów zmaga się ze szkodnikami jesiennymi. Na rynku niedawno pojawił się insektycyd zawierający m.in. acetamipryd – związek z grupy pochodnych neonikotynoidów – substancji, których UE nie pozwala czasowo stosować w zaprawach nasiennych. 

dr Maria Walerowska22 lipca 2017, 16:47

Chodzi o preparat Inazuma 130 WG, zawierający oprócz wspomnianego acetamiprydu działającego systemicznie, także należącą do pyretroidów lambda-cyhalotrynę. Acetamipryd, ze względu na długi okres działania, chroni plantację rzepaku przed nalotami szkodników przez długi czas. Dzięki obecności lambda-cyhalotryny, preparat natychmiast zabija niemal wszystkie groźne dla rzepaku gatunki insektów. Wiosną zakres ten obejmuje chowacza czterozębnego, chowacza brukwiaczka, słodyszka rzepakowego, chowacza podobnika oraz pryszczarka kapustnika.
Preparat ma szeroką rejestrację i oprócz zastosowania wiosennego, sprawdzi się również jesienią w rzepaku do zwalczania pchełki rzepakowej, oraz w uprawie pszenicy ozimej do zwalczania mszyc. Inazuma 130 WG jest ponadto jedynym środkiem na polskim rynku, który posiada rejestrację do zwalczania tantnisia krzyżowiaczka w rzepaku ozimym. 

Także mszyce jesienią

Inazuma 130 WG to środek zarejestrowany do zwalczania szkodników gryzących i ssących w rzepaku ozimym – zarówno w zabiegach jesiennych, jak i w zabiegach wiosennych do fazy BBCH 67. Ze względu na ochronę pożytecznych owadów zapylających Sumi Agro Poland proponuje jednak, by preparat Inazuma 130 WG stosować do fazy żółtego pąka, a od kwitnienia wybierać produktu Mospilan 20 SP. Produkt posiada również rejestrację w pszenicy ozimej do jesiennego zwalczania mszycy.


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)