Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Jest zaprawa na robale w rzepaku

Obrazek

Od kolejnego sezonu rolnicy będą mogli wysiewać niektóre odmiany rzepaku zaprawione zaprawą nasienną chroniącą nie tylko przed grzybami, ale także szkodnikami.

Jacek Daleszyński19 maja 2020, 12:46
Mowa o preparacie Cruiser OSR 322 FS zawierającym grzybobójcze fludioksonil i metalaksyl-M oraz owadobójczy tiametoksam z grupy neonikotynoidów. Plantatorom rzepaku zależy szczególnie na substancji owadobójczej, która w tym przypadku zarejestrowana jest przeciwko chowaczowi galasówkowi i miniarce kapuścianej. Zaprawa działa w roślinach układowo, zatem będą one przy okazji chronione przed innymi szkodnikami wczesnych faz rozwojowych, m.in. śmietce kapuścianej czy pchełkom. Ważne też będzie działanie dodatkowe przeciwko mszycom, które mogą przenosić wirusa żółtaczki rzepy szczególnie groźnego w ostatnich sezonach.
Zaprawę stosuje się w ilości do 15 ml/kg nasion i tylko przy użyciu przemysłowych zaprawiarek.

jd, fot. Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)