Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Olejarski biznes zwija się

Obrazek

Nadprodukcja rzepaku i niskie jego ceny zmusiły do przetasowań na olejarskim rynku.

dr Piotr Łuczak22 września 2016, 12:12

Firma Cargill ogłosiła, że planuje sprzedaż dwóch olejarni firmie Bunge, które są zlokalizowane we Francji oraz Holandii o łącznej wydajności około 2 mln ton. W Holandii transakcja ma obejmować zakład przerobu soi oraz rzepaku oraz rafinerię oleju sojowego w porcie w Rotterdamie.

We Francji koncern Cargill zamierza sprzedać zakład przerobu soi i rzepaku zlokalizowany w porcie Brest na atlantyckim wybrzeżu. Firma oświadczyła, że pozostawia zakłady w Barcelonie (Hiszpania) oraz w Liverpool (Wielka Brytania), które są silnie zintegrowane z innymi przedsiębiorstwami w sektorze żywności i pasz.

Kroki firmy Cargill są elementami restrukturyzacji w odpowiedzi na obniżenie poziomu cen surowców na rynkach rolnych i ograniczonego popytu. Wcześniej w br. Cargill ogłosił plan zamknięcia zakładu w Niemczech, na skutek nadprodukcji na rynku rzepaku.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)