Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Opryski fungicydowe i inne zabiegi w rzepaku w fazie kwitnienia

Od początku siewów rzepaku rolnicy regularnie doglądają plantacje, aby sprawdzić ich stan.  Dość łagodna zima spowodowała, że rośliny dobrze zaczęły okres wegetacyjny wiosną.

24 maja 2022, 10:30

Niestety chłodny kwiecień wpłynął na opóźnienie wegetacji. Część roślin podczas przymrozków popękała, ale uszkodzenia już się zabliźniły. Teraz z kolei uprawom grozi susza, a rzepak jest w pełni fazy kwitnienia i rolnicy zaczynają zabiegi na płatek. Wykorzystują zabiegi, które działają dłużej i można je przeprowadzić szybciej, żeby wjeżdżać w łan jak najmniej.

Według rolników jeżeli nie wykonamy zabiegu na płatek choroby mogą stawić nawet 30% plonu. A rzepak nadal w cenie, więc liczy się każdy kilogram. Kiedy pryskać rzepak? Zobacz film!

W filmie wystąpili: 

Łukasz Hanusiak  rolnik ze Słokowa

Mirosław Pietras  rolnik ze Zwanowic

Denis Guz  kierownik w Rogowskiej Hodowli Roślin

 

Autor: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)