Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pogotowie polowe: Co z tymi rzepakami?

14.09.2018

Drukuj

Pogotowie polowe: Co z tymi rzepakami?

Artykuł dostępny

Rzepaki siane praktycznie w pył – to niestety najczęstszy scenariusz na początku kolejnego sezonu wegetacyjnego dla rzepaku. Siewniki ruszyły w pola już niekiedy praktycznie w połowie sierpnia w oczekiwaniu na deszcz. Tam, gdzie spadło go choć trochę sytuacja nie jest najgorsza – rzepaki wschodzą, aczkolwiek często bardzo nierówno. Jednak, jeśli tego deszczu się nie doczekały, tych wschodów nie ma, a nasiona leżą jak w magazynie. Pół biedy, jeśli nie wypuściły korzonka zarodkowego. Są jednak takie regiony w kraju, gdzie rośliny wzeszły, ale już teraz zaczynają więdnąć, a wręcz nawet usychać…

r e k l a m aSporym wyzwaniem przy tak nierównych wschodach będzie w najbliższym czasie prowadzenie łanu, jak choćby strategia regulacji pokroju roślin czy – w obliczu silnej suszyzwalczanie chwastów jednoliściennych, w tym uciążliwych samosiewów zbóż. W tym odcinku Pogotowia polowego "top agrar Polska" podpowiem, jak dalej postępować z „wymęczonymi” przez suszę plantacjami rzepaku.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Mała lista, ale wielkie zamieszanie

Czytaj

Watch the video

Pogotowie polowe: Co z tymi rzepakami?

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii