Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Pogotowie polowe: Jak dobrze zasiać rzepak w takiej suszy?

To już końcówka siewów rzepaku. Wielu z Was czekało do ostatniej chwili z podjęciem decyzji o siewie rzepaku, uzależniając ją od pojawienia się opadów. Nie wszędzie popadało, ale rzepak i tak trzeba wysiać. Na co zwrócić uwagę przy tak ogromnej suszy? Porozmawiamy o tym w najnowszym Pogotowiu polowym.

dr Maria Walerowska29 sierpnia 2019, 11:01

Tym razem kamera Pogotowia Polowego dotarła na północny-wschód Opolszczyzny. Mają tutaj słabsze gleby, niż na południu tego rejonu i na dodatek również susza dała się tam mocno we znaki. To już kolejny sezon, gdzie rzepak musimy siać w bardzo suchych warunkach. Takie zdarzają się coraz częściej i musimy ten stan zaakceptować.

Czy to oznacza, że mamy zrezygnować z siewu rzepak? Nie, ale trzeba teraz cały czas mieć na uwadze, żeby tracić z gleby jak najmniej wody.

Po pierwsze pamiętajmy, że pierwszą maszyną w sezonie jest kombajn. Dobrze i równomiernie rozrzucona słoma, jeśli zostaje na polu, oraz szybko zerwane ściernisko, aby pobudzić samosiewy do wschodów i przerwać parowanie to podstawa. A niestety, ciągle jeszcze widać w kraju wiele niezerwanych ściernisk…

Wielu z Was czekało na deszcz i wahało się z podjęciem decyzji o siewie rzepaku. W najnowszym odcinku Pogotowia polowego porozmawiamy o tym, jak najlepiej zasiać w tak suchych warunkach?

Obejrzyjcie koniecznie!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)