Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pogotowie polowe TAP: Jak sprawdzić czy oziminy wymarzły?

02.03.2018

Drukuj

Pogotowie polowe TAP: Jak sprawdzić czy oziminy wymarzły?

Artykuł dostępny

Ten odcinek Pogotowia polowego „top agrar Polska” poświęcimy  na omówienie sytuacji zbóż i rzepaków ozimych. Podpowiem Wam także od czego zależy przezimowanie roślin, a także pokażę Wam jak wykonać prosty test w rzepaku, aby sprawdzić czy rośliny przetrzymały te mrozy.

r e k l a m a

Natomiast instrukcję, jak sprawdzić czy przezimowały zboża znajdziecie w jednym z wcześniejszych filmów z cyklu Pogotowie polowe „top agrar Polska” pt.: Ocena przezimowania zbóż:

Polecany artykuł

Wpadł do studni. Temperatura jego ciała spadła do 24 stopni!

Wielu z Was pewnie zastanawia się, zakładając najczarniejszy scenariusz z koniecznością likwidacji rzepaku, jakimi roślinami jarymi można go przesiać mając na uwadze zastosowane jesienią herbicydy. Jedną z bardziej popularnych substancji odchwaszczających jest chlomazon.

Sonda - powiedz nam co myśliszW etykietach herbicydów zawierających tę substancję czynną można znaleźć informację, że można uprawiać po jego zastosowaniu jesienią na wiosnę po wykonaniu orki na głębokość 10 cm, takie rośliny, jak: bobik, bób, cukinię, dynię, groch, fasolę, kapustę, kukurydzę, ogórki, słonecznik, soję, rzepak jary, zboża jare (oprócz jęczmienia), ziemniaki. Jak widać, nie wskazana jest uprawa buraków cukrowych.

Więcej informacji na temat tego, jakie są możliwości przesiewu rzepaku ozimego, a także zbóż jarych odchwaszczanych jesienią dowiesz się z artykułu "Przesiać możesz prawie wszystkim", aby go otrzymać ZA DARMO wypełnij poniższy formularz.


Polecane dla Ciebie:

article icon

Wyrok na dym z komina sąsiada

Czytaj

Watch the video

Czy rzepak przetrzymał mrozy?

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii