Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Pogotowie polowe: Ostatni dzwonek na skracanie rzepaku!

Ze względu na suszę rzepaki w kraju wyglądają bardzo różnie – od tych wcześnie wysianych i silnie rozwiniętych mających już 8–9 liści, po te wysiane już pod koniec sierpnia, które już odczuły skutki braku opadów i mają 5–6 liści.

dr Maria WalerowskaBartłomiej Czekała28 września 2016, 16:03

Oznacza to także konieczność różnego podejścia do skracania roślin. W tym odcinku „Pogotowia polowego” podpowiadamy jak wybrać właściwy termin tego zabiegu i czym się kierować przy wyborze środka.

Z jednej strony mamy rzepaki, które były już skracane i tu najczęściej wybierano popularne triazole. W kolejnym zabiegu należy się zatem zastanowić jaką inną substancję wybrać, aby rosliny zostały dobrze skrócone.

 

Scenariusz i prowadzenie: dr Maria Walerowska

Zdjęcia i montaż: Bartłomiej Czekała

 Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)