Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Pogotowie polowe TAP: Chroń zboża i rzepaki!

Ciepła i wilgotna pogoda sprzyja rozwojowi szkodników, zwłaszcza mszyce są aktywne – obserwujemy je na rzepakach i zbożach. Dodatkowo na zbożach widać silne porażenie mączniakiem prawdziwym zbóż i traw, pojawia się także rdza, a niekiedy także septorioza paskowana liści pszenicy.

dr Maria Walerowska9 listopada 2018, 13:49
Wraz z ekspertami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – dr Zuzanną Sawinską i Arturem Strzelińskim, kierownikiem Zakładu Doświadczalnego w Przybrodzie – podpowiadamy do kiedy warto wykonać zabieg zwalczający te patogeny i jakimi substancjami.

To także ostatni moment na ewentualnie zabieg regulujący pokrój rzepaku, jeśli ktoś go jeszcze nie przeprowadził lub wykonał tylko jeden zabieg.

Zachęcamy do obejrzenia filmu (tylko dla zalogowanych użytkowników topagrar.pl)!


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)