Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Rzepak pryskaj nocą!

19.05.2017

Drukuj

Rzepak pryskaj nocą!

Artykuł dostępny

Ten ostatni szkodnik składając jaja w rozwijające się łuszczyny otwiera bramy do infekcji chorobotwórczych i dla innego szkodnika – pryszczarka kapustnika. nic więc dziwnego że opryskiwacze ruszyły w pola.

r e k l a m aProblemem jest jedynie wybór pory zabiegu. W wysokich temperaturach, jakie panują od kilku dni, nieskuteczne są środki z grupy pyretroidów. Jednak ważniejsza jest ochrona pszczół, które intensywnie zaczęły latać nad łanami rzepaku.

Dlatego na wielką pochwałę zasługują rolnicy, którzy zabiegi wykonują w nocy. Dotyczy to także środków nieszkodliwych dla pszczół. Otóż owad opryskany nawet środkiem nieszkodliwym, ma inny zapach i często nie jest wpuszczany do ula i ginie. I choć żywot pojedynczej pszczoły trwa zaledwie około 40 dni, to każdego osobnika warto chronić.

Opryskując w nocy nie tylko nie zatrujemy ich bezpośrednio środkiem, ale też nie zaburzymy systemu alarmowania zapachowego owadów.

Dziękujemy naszym Czytelnikom, którzy przesłali do nas filmy z późnowieczornego i nocnego opryskiwania rzepaku. Kompilacje tych filmów możecie zobaczyć poniżej.Fot. Sierszeńska

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii