Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Rzepiary. Czy to nowy gatunek szkodnika w rzepaku?

Uwaga! W rzepaku pojawił się nowy gatunek szkodnika – rzepiary. Żeruje głównie na obrzeżach pól, choć pojedyncze osobniki można spotkać również w dalszych łanach. W ciągu kilku minut potrafi zniszczyć kilkanaście roślin. Charakteryzuje się kolorowym ubarwieniem i… robieniem dziwnych min do telefonu.

Kamila Szałaj19 maja 2020, 12:51
Kwitnący rzepak jest przepiękny. Wiedzą to także polskie celebrytki, które znudzone siedzeniem w domu z powodu epidemii koronawirusa, postanowiły o sobie przypomnieć. Dlatego robią sobie zdjęcia na polach rzepaku i wrzucają je w media społecznościowe. Internauci, trochę złośliwie, nazwali je rzepiarami


Na swoich profilach fotki udostępniły już m.in. Katarzyna Cichopek, Anna Wendzikowska, Katarzyna Zielińska, Julia Wieniawa i Magdalena Lamparska. W ślady swoich koleżanek poszli także panowie: m.in. Maciej Dowbor. Modzie na „rzepiary” nie oparł się nawet sam David Beckham, który podczas porannego joggingu pstryknął sobie fotkę na żółtym polu i opublikował ją na Instagramie.Temu dziwnemu trendowi przyglądają się rolnicy, bo niestety takie wejście w rzepak niszczy rośliny. Chętnych na fotkę przybywa, więc szybko może okazać się, że po kilku takich sesjach zdjęciowych będzie sporo połamanych łanów. Zdarza się przecież, że influencerki w pogodni za sławą i lajkami wjeżdżają w pole rowerami lub samochodami. W sieci już pojawiło się sporo komentarzy potępiających tę modę.

- Najgorsze jest to, że taka 'celebrytka' myśli wyłącznie o sobie, mając w nosie fakt, że niszczy czyjeś uprawy.. W jakim celu? Dowartościowania się lajkami pod zdjęciem? To tylko dowód na to jak te osoby są płytkie – tak modę na „rzepiary” komentuje jedna z internautek.

- Rzepiaczarom mówię stanowcze NIE – to kolejny głos w dyskusji nt. zdjęć w rzepaku.

- Rolnik uprawia, robi co może żeby zaradzić suszy, pryska żeby robale nie zjadły roślin, a taka sobie wjedzie bez pytania, rzęsami machnie i zadowolona. Nawet o zgodę nie pyta – czytamy w następnym komentarzu.

Ten nowy trend skomentował także Michał Nowacki, znany Wam jako Rolnik Nieprofesjonalny.Pojawiają się też głosy, że rzepiary to kolejna plaga, która czeka w tym roku polskich rolników. Miejmy jednak nadzieję, że skoro rzepaki radzą sobie z nalotem chowaczy czy słodyszka, poradzą sobie także z nalotem rzepiar. 

A co Wy myślicie na ten temat? Czy rzepiary rzeczywiście zagrażają uprawom rzepaku? Piszcie w komentarzach pod artykułem. 


ksz, fot. Instagram


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)