Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rzepak>

Święto rzepaku w Minikowie

Obrazek

 

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych zapraszają na Międzynarodowy Dzień Rzepaku.

dr Maria Walerowska29 maja 2016, 06:00

Główną częścią Dnia Rzepaku będzie spotkanie producentów rzepaku z Polski i Europy – debata z udziałem przedstawicieli europejskich zrzeszeń producentów roślin oleistych i białkowych zrzeszonych w EOA  (European Oil Alliance). Debata będzie poświęcona m.in. perspektywom ochrony rzepaku ozimego w Polsce i krajach Unii Europejskiej po wycofaniu zapraw neonikotynoidowych. Nie zabraknie także dyskusji na temat przyszłości biopaliw. W sesji popołudniowej z kolei przewidziana jest część polowa i praktyczne. Zainteresowane osoby będą mogły zobaczyć pola doświadczalne, na których zaproponowano różne systemy ochrony i nawożenia rzepaku. Organizatorzy przewidzieli także zwiedzanie kolekcji odmian w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie. Impreza odbędzie się 2 czerwca 2016 r. w Minikowie.

 

mwalPicture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)