Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Wyłudzali VAT handlując olejem rzepakowym

14.11.2017

Drukuj

Wyłudzali VAT handlując olejem rzepakowym

Artykuł dostępny

Policjanci z Komendy Miejskiej we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 6 mężczyzn w wieku od 26-63 lat. To mieszkańcy powiatów: trzebnickiego, ostrowskiego i żarskiego. Są oni podejrzani o handel fikcyjnym olejem rzepakowym i wyłudzanie podatku VAT.

Nielegalny proceder trwał od 2014 r. Grupa działała na terenie Polski oraz Niemiec. Podejrzani wyłudzili w tym czasie od Skarbu Państwa ponad 3 mln zł. 

r e k l a m a

W czasie zatrzymania zabezpieczono gotówkę o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W rękach policjantów znalazła się też dokumentacja księgowo-finansowa oraz sprzęt: komputery, tablety i telefony komórkowe. 


Członkowie grupy przestępczej usłyszeli już zarzuty. Zostali oskarżeni m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa karno-skarbowe i oszustwa. Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wobec pozostałych prokuratura zastosowała dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe do 100 tys. zł. W chwili obecnej wyjaśnianie są okoliczności, w których wyłudzano podatek VAT.
mk 
Źródło: KWP we Wrocławiu

Zobacz również:
CBA w ARiMR! Kto wyłudził z Agencji 7,5 mln zł?
W ARiMR szykuje się strajk pracowników. Wypłata dopłat zagrożona?

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii