Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Strączkowe>

Coraz więcej polskich odmian soi

Podczas IV Wielkopolskiego Święta Soi można było zapoznać się z ofertą odmian soi różnych hodowców. Wśród nich były odmiany z firmy Danko.

Jacek Daleszyński7 września 2021, 13:24
– Soja potrafi niestety zawieść, a w szkodzą jej np. upały, które nie tylko w Wielkopolsce zdarzają się coraz częściej. Najwierniej plonuje ona na południu kraju, gdzie najczęściej w skali Polski można liczyć na w miarę sprzyjający rozkład opadów – mówił Magdziak.
Na dziś Danko ma w ofercie 3 odmiany soi. To nowa działalność w tej firmie jeśli chodzi o hodowlę. Ta widzi jednak potencjał tej rośliny i w przyszłości na pewno pojawiać się będą nowe odmiany. Zachętą do jej uprawy ma być nie tylko produkcja wysokiej jakości białka roślinnego, ale też fakt, że soja pozostawia po sobie bardzo dobre stanowisko, na którym wyraźnie można zaobserwować wzrost plonu rośliny następczej.

Z przedstawicielem Danko rozmawialiśmy na IV Wielkopolskim Święcie Soi - więcej o tej imprezie znajdziesz TUTAJ.

Jd, fot. Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)