Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Pasze z GMO będzie można stosować do 2024 roku?

12.02.2018

Drukuj

Pasze z GMO będzie można stosować do 2024 roku?

Artykuł płatny

Przedstawiciele rządu podczas posiedzenia sejmowej podkomisji nadzwyczajnej do spraw monitorowania programu zwiększenia wykorzystania polskiego białka roślinnego w paszach musieli przyznać, że wejście w życie zakazu stosowania pasz GMO 1 stycznia 2019 r. jest nierealne.

– No cóż, zbliża się termin zakazu stosowania pasz GMO w żywieniu zwierząt. Przesunięcie tego zakazu o dwa lata, a wszyscy wiedzą, ze strona rządowa postulowała, aby były to 4 lata, ten czas, który był potrzebny na znalezienie zastępczych wysoko białkowych materiałów paszowych okazuje się, że był zbyt krótki. Co nie znaczy, że my w tym czasie nie podejmowaliśmy intensywnych działań. Ale większość z nich jest w trakcie wykonywania. Nasz konkluzja jest taka, że ten czas dwuletni jest niewystarczający i będziemy optować za tym, aby zakaz został przesunięty o dłużej – mówiła w Sejmie Ewa Lech wiceminister rolnictwa.  

Dłużej, czyli na kolejne 5 lat do 2024 r. W tym czasie powinien się zakończyć rządowy program mający na celu zwiększenie wykorzystania polskich roślin białkowych w produkcji pasz dla zwierząt. Przemysł paszowy chwali rząd za realizację programu rozwoju upraw białka.

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii