Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Strączkowe>

Strączkowe w systemie strip-till? To możliwe!

Obrazek

Tegoroczna susza daje we znaki także roślinom strączkowym. Jednak są to także warunki do naturalnego poligonu doświadczalnego różnych systemów uprawy gatunków bobowatych grubonasiennych, w tym systemu strip-till. Warto zatem zobaczyć to w polu.

Tomasz Czubiński18 czerwca 2018, 13:25
Okazją do zapoznania się z systemami uprawy konserwującej i pasowej (strip-till) będzie organizowany przez Katedrę Agronomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Dzień Pola Roślin Strączkowych. Już 28 czerwca 2018 r. katedra zaprasza do miejscowości Brody koło Lwówka (pow. nowotomyski, na zachód od Poznania).

W programie przewidziano dwie części - konferencyjną w pałacu oraz polową na poletkach doświadczalnych Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Brodach. Część konferencyjna rozpoczyna się o godz. 10.00. Na polu (od godz. 12.00) będzie można zobaczyć m.in.:
  • bobik uprawiany w warunkach stosowania wieloletnich uproszczeń uprawowych
  • różne gatunki strączkowych uprawiane w warunkach jednorocznych uproszczeń uprawowych
  • gatunki strąkowe w uprawie konserwującej
  • porównanie uprawy tradycyjnej i pasowej pod groch, bobik, łubin biały i wąskolistny oraz soję
  • wpływ następczy uprawy strączkowych na plonowanie pszenicy ozimej i bobiku.

Zakończenie spotkanie przewidziane jest na godz. 15.00

tcz
Fot. Czubiński - ubiegłoroczne dni pola roślin strączkowych


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)